+90 312 441 01 45 | info@stilllife.com.tr

Anadolu üniversitesi Resim Bölümü Mezuniyet Sergisi 1 – 20 Haziran

Anadolu üniversitesi Resim Bölümü Mezuniyet Sergisi 1 – 20 Haziran

ON’LAR

Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü 2016 mezun öğrencilerinin Still Life Sanat Galerisi’nde gerçekleştirdikleri bu sergi, sergiye katılan sanatçı adaylarının sanat eğitimini dört yıl içinde tamamladıktan sonra gerçek sanat ortamlarında kendilerini test etme imkanını buldukları bir ortam yaratmıştır. Bu nedenle serginin gerçekleşmesinde emeği geçen, genç yeteneklere kendilerini gösterme fırsatı sunan, Still Life Sanat Galerisi sahibi değerli Şükran Demirok’a, bir yıl önceden bu sergiyi ayarlamaya çalışan sevgili Azamat Kuliev’e ve organizasyon sürecinde büyük bir özveri ile çalışan sevgili Payam Latifi’ye, bu sergiye katılan genç yetenekli arkadaşların hocası olarak çok teşekkür ederim.

Sanat eğitimi; bir dizi karmaşık ve zor süreçlerden oluşur, kişinin bilgi ile yeteneklerini sosyal yaşamın görsel ve düşünsel tüm metaforları ile birleştiren, bireyin kendini tasarlamasına odaklanan, tekrardan değil farklılıklardan beslenen, bireylerin toplumsal değişim ve dönüşümlerine öngörülerle öncülük eden bilgi üretiminin temelini oluşturur. Öğrenim süreci içerisinde dört yıl boyunca temel düzeyde elde edilen bilgiler kişisel görme süzgeçlerinden geçip, bireysel ifadenin bilgi ile buluşması sonucu farklı anlam ve düşünsel kültür katmanları oluşturur.

Bu sergideki görseller ile yeni bir bağlama oturtulan imgeler dünyası, izleyicilerin kendi dünyaları ile farklı yorumlar yaratacaktır. Genç sanatçı adayı arkadaşların kendi tarihsel metinlerini görselleştirdiği seslerin ve metinlerin okunduğu bu durum, kafa karıştıran zor bir deneyim olarak gözükebilir. Ancak zamana, mesafeye ve bağlama bağlı olarak birbirinden ayrışan fikirlerin kesiştiği süreç, nüanslara dikkat çekme konusunda çok önemlidir.

Bu sergi kurum dışında bir sergi olması açısından genç arkadaşların kariyerlerinde önemli bir basamak da olacaktır. Bu nedenle bu serginin gerçekleşmesinde emeği geçenlere tekrar olmak üzere öğrencilerim Aslıhan Kaya, Bahar Ata, Bülent Erdem Aydın, Ceyda Şensoy, Ebru Kıras, Eren Emre Çayırcı, Eda Oktay, Gözde Yurdunmalı, Melis Aydın, Rüştü Arslan’a da çok teşekkür ederim. Dört yıl birlikte olduğum değerli öğrenci arkadaşlarımızın öğrenim sürecine birlikte derslere girerek katkı sağlayan ve bu serginin gerçekleşmesinde de özverili çabalarından dolayı değerleri asistanlarım Araş. Gör. Dr. Gökcen Kılınç ve Araş. Gör. Dr. Gülçin Karaca’ya da çok çok teşekkür ederim.

Prof. Rıdvan Coşkun

 

Sergi kapsamındaki eserlerimiz

0 Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

wordpress theme by jazzsurf.com